1/30 – זבל של אדם אחד הוא יהלום של אדם אחר

אין כמוני, יום ראשון של הפרוייקט ואני כבר כמעט מתייאשת…

ימי שני הם ימי בית הקפה שלי, יהל בחוג של "שומרי הגן" בבוקר, ובזמן שהוא מטפס על עצים ומטייל ביער אני בדרך כלל מבלה "במשרד", שזה שם הקוד של כמה מהאימהות לסניף הקרוב של 'ארומה'. לפעמים אני נשארת ביער, אבל ביום קר ורטוב כזה, אין סיכוי ליער… אז ישבתי בארומה, וקישקשתי עם אחת האימהות. כשפתחתי את השוקולד הקטן שמוגש עם הקפה (אחד מהחטאים הלא-טבעוניים שלי…), שמתי לב שנייר הכסף, עם הכפלים שלו, מזכיר קצת אבן חן. מיד הכנסתי אותו בין דפי היומן, מקווה שלא יתיישר יותר מדי. חשבתי לעצמי גם שכדאי לאסוף עוד עטיפות משולחנות אחרים, שיהיו לי עטיפות עודפות, למקרה שמשהו יתפקשש, ולצורכי סקיצות, אבל המחשבה נשארה בגדר מחשבה, וחזרתי ליער, ואחר כך הביתה עם עטיפה אחת (כמו שאמרה אישה יפה אחת פעם – "Big mistake. Big. Huge").
לקראת הערב התפניתי סופסוף להכין את התכשיט. רציתי להדביק חתיכת קרטון מאחורי חלק מנייר הכסף, כדי שאוכל לשמור על ההבלטות שלו. לא מצאתי דבק מסויים, והתלבטתי בין דבק חם לדבק דו-צדדי, הפור נפל על הדבק החם, ושוב אפשר לצטט פה את האישה היפה – ההדבקה חירבשה את כל העסק. זרקתי את הנייר לפח, מתוסכלת מהאימפולסיביות של עצמי, והתחלתי לחפש משהו אחר לעבוד איתו. לפי חוקי האתגר שלי, זה אמור להיות משהו שמישהו השליך, ואמנם יש לי ארון מלא משהואים כאלו, אבל הכוונה היא באמת להשתמש במשהו שמצאתי או זרקתי באותו יום, אז שמתי פעמי לפח, שגם הוא היה די ריק (אנחנו לא מצטיינים בזבל…). לא מצאתי שום דבר ראוי בפח, ומצאתי את עצמי אובדת עצות, ומתוסכלת.
בשעתיים הבאות הייתי עסוקה בענייני ארוחת ערב והשכבה של יהל, מתובלים בהמון אכזבה מעצמי, שהנה – היום הראשון של הפרוייקט, וכבר אני נשברת ומפשלת, ואז הוצאתי מהפריזר את שארית השקדים, זרקתי את הקופסא, והוצאתי אותה שוב מהפח… והתיישבתי לעבוד.

בהשראת יהלום-ארומה החלטתי לרקום יהלום, ניסיתי לצייר אחד, והבנתי שעדיף להדפיס…

פתרתי את בעיית הקצוות הגלויים (בשל המצע השקוף), בהפיכת הדפקט לאפקט, ובתכל'ס קלטתי שיש לי איזה קטע עם קצוות, גם בעבודות שלי, שם אני אוהבת שהם נשארים גלויים ומודגשים, וגם בחיים (שם אני לא תמיד אוהבת, אבל לא ממש שולטת על העניין).

 

מאחלת לעצמי כמה שפחות קצוות פרומים בחודש הקרוב…

להתראות בתכשיט הבא,
ארבל

 

[לכל רשומות פרוייקט "תכשיטי יומיום"]

 

 

2 Comments

 1. גיל

  הי תכשיט מקסים!
  ואגב, קצוות פתוחים לפעמים מאפשרים גמישות…

  Reply
  1. Arbel (Post author)

   צודק… תזכיר לי את זה מדי פעם…

   Reply

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *